Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /data/web/virtuals/119638/virtual/www/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/Tribe/Main.php on line 2451
Otevřený dopis předsedovi vlády v demisi z 15.5.2018 – Kocouří cviky

 
Načítám Akce

« All Akce

Otevřený dopis předsedovi vlády v demisi z 15.5.2018

22. června

Zde si můžete přečíst či stáhnout Otevřený dopis premiéru v demisi Andreji Babišovi z 15. května 2018.

Obsah

Otevřený AB DNES

Proč stojí za to se s ním seznámit?

Víte snad,

 • že navzdory proklamacím o individuální svobodě existuje v naší zemi systém perzekuce lidí, kteří mají vlastní názory?
 • že tento systém patří mezi utakované skutečnosti a jak funguje?
 • že důvodem perzekuce může být něco tak samozřejmého jako přání, aby Evropská unie fungovala jako demokratický útvar, Česká republika v ní měla rovnoprávné  postavení a občané mohli spolurozhodovat účinně o svém životě?

Nebo vám snad nevrtá hlavou, proč tomu tak není, proč studenou válku vystřídal střet civilizací a proč občané vyspělých zemích lavírují na pokraji  občanské války, ačkoli lidé se nikdy neměli tak dobře jako nyní?

To vše plně vysvětluje až evoluční pohled na lidskou společnost. V Otebřeném dopise Andreji Babišovi najdete tedy

 • historicky první vysvětlení původu člověka jako svébytného druhu živého organismu.

Dozvíte se,

 • že existují tři druhy současných lidí  – Homo naturalis, Homo amoralis a Sapiens²;
 • že dění v lidském světě se od počátku vzniku lidského druhu nese ve znamení boje o lidskou evoluční perspektivu;
 • že pouze Homo naturalis má potenciál dosáhnout plné druhové vyvinutosti a pokročit do další etapy evoluce;
 • že zbylé dva druhy tuto schopnost nemají, a proto se snaží zabránit Homo naturalis v dalšéím vývoji snaží a vše evolučně vzniklé v člověku zničit;
 • že prostředekm k tomu je vyvedení lidské evoluce do oblasti technologie a přeměna člověka v bytost řízenou počítačem;
 • že takto pozměnění lidé by již nemohli mít vlastní děti, a kdyby i ano, že by jim neměli co předat, neboť unikátní lidský mozek má být převeden na počítačové algoritmy;
 • že takto změněná bytost by ztratila schopnost cítit a samostnatně myslet a stala by se dokonale ovladatelným živým strojem, pokud ovšem ve světě uměle vytvořených bytostí, které nepotřebují potravu, byl vůbec byl zájem udržovat takové bytosti při životě.

Otevřený dopis není však jen apokalyptickou vizí. Ukazuje, že toto evoluční dilema má řešení a že je možné, aby všechny tří existující druhy šly evolucí společně dál.

Předpokladem ovšem je, že lidé původu v Homo naturalis si včas uvědomí,

 • co to znamená být člověkem;
 • že život je něčím nejen nesmírně vzácným, ale i křehkým
 • že Homo naturalis najde způsob, jak ho v sobě ubránit a dále ho rozvíjet;
 • že člověk je nositelem života na planetě Zemi a odpovídá za to, že život zde nikdy neskončí, ale rozšíří se odtud do vesmíru;
 • že nemá jinou možnost než jít před vlastní cestou;
 • že největším výdobytkem lidské evoluce je duše;
 • že s posmtrnou fází své existence je člověk již dnes dvoudimenzionální bytostí;
 • že před ním stojí úkol rozvinout třetí dimenzi, která lidem jako živým organismům umožní pronikat do kosmu díky jejich duševním schopnostem vlastními silami  bez přístrojové techniky;
 • že smyslem lidské evoluce není kosmos zničit podobně, jak to lidé předvádejí na své domovské planetě, ale osmyslit jej lidstvím.    

Současný stav lidského světa není výsledkem samovolného vývoje, ale záměrného působení jedinců, kteří věří, že se mohou stát božskými bytostmi.  O jejich představách a cílech vypovídá kniha Yuvala Noaha Harariho, profesora na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, HOMO DEUS – stručné dějiny zítřka. Ve své předchozí knize SAPIENS – s podtitulem úchvatný i úděsný příběh lidstva  resp. od zvířete k božskému jedinci, podává tento autor vysvětlení lidské evoluce z pohledu Homo amoralis. Za počátek lidské evoluce se zde považuje kognitivní revoluce, jíž tento druh prošel v době před 70.000 lety, kdy teprve si uvědomil, že již není zvíře, ale myslící bytost.  Oním úděsným má být vývoj, který zahájil Homo naturalis před 60 milióny lety v souvislosti se vznikem primátů, své lidství si uvědomil před odchodem z tropického pralesa před 5 – 6 milióny let a dovedl ho na úroveň starověkých civilizací, kdy do vývoje lidstva zasáhl Sapiens².

Český národ patří svým původem právě k druhu Homo naturalis. V okamžiku, kdy o sobě víme, kdo jsme, v čem spočívá lidství a jak jej dále rozvíjet, není nač čekat a podobně jako tehdy je třeba vzít svůj osud do vlastních rukou začít jednat.    

Z těchto důvodů jsem ty z ústavních činitelů, jimž jsem Otevřený dopis Andreji Babišovi z 15. května 2018 zaslala na vědomí – prezidenta České republiky, předsedy obou komor Parlamentu České republiky, předsedy všech parlamentních politických stran a pana Pavla Teličku, místopředsedu Evropského parlamentu, pozvala na 22. června na setkání, kde budou mít možnost vyjádřit se ke skutečnostem, které jsem shrnula výše pro návštěvníky svých webových stránek. Na toto setkání zvu všechny, kteří se seznámili s tímto Otevřenýmdopisem a chtějí si zde udělat obrázek o tom, nakolik se mohou spolehnout na své politiky, že je povedou správnou cestou.

O záštitu nad tímto setkáním jsem požádala prezidenta naší republiky a rovněž o o svolení, aby se mohlo uskutečnit ve Španělském sále Pražského hradu. V tomto smyslu byli vyrozuměni i všichni z oslovených českých ústavních činitelů, na něž se již nyní můžete obracet s dotazy, co si o celé věci myslí. 

Níže najdete odkaz na Pozvánka na setkání na Pražském hradě pro ústavní činitele a občany obeznámené s Otevřeným dopisem Andreji Babišovi z 15. května 2018.  

Pozvánka 22.6.

Pozvánka 22.6. občané

Podrobnosti

Datum:
22. června

Místo konání

Pražský hrad
Hradčany
Praha 1, Česká republika
+ Google Mapa