fbpx
Říj 102020
 

Mohli bychom být hrdí na to, jak se v české kotlině Covidu 19 líbí a daří, spíše však budeme všichni rádi, až se sebere a odtáhne pryč. Nechci sýčkovat, ale tak rychle, jak bychom si přáli, a jak jsou od 9. resp. 12. října nastavena omezení pro skupinové lekce, to asi nebude. Za sebe mohu jen říci, že jsme se při cvičení a všech akcích chovali vzorně, byli a jsme všichni zaplať pánbůh zdraví a doufám, že stejně ustojíme i příští týdny a měsíce.

On line cvičení

V rámci mně dostupných možností mohu nabídnout pouze jednu kvalitní, technicky dobře zajištěnou lekci cvičení on line ráno a jednu večer. Konala by se v úterý od 7:45 do 8:45 a ve čtvrtek od 19:45 do 20:45. Je to trochu dříve a trochu později, než bych si přála, jinak to ale bohužel není možné. Vysílala by se ze Říčan a účtovalo by se za ni podle obvyklé výše předplatného. Nevyčerpané předplatné se po dohodě převede na další období nebo se vrátí (Říčany, Roztoky, Vršovice). U permanentek se bude evidovat počet lekcí a vyúčtuje se následně.

Ti, kteří nemají předplatné, mají první lekci zdarma stejně jako za běžného provozu. Pokud by rozhodli pokračovat, je třeba, aby s dostatečným předstihem zaslali na můj účet (183 230 8013 / 3030) částku na počet lekcí dle vlastního uvážení. Jednotná cena lekce v těchto případech činí 120 Kč.

Bude to fungovat tak, že lidem přihlášeným v rezervačním systému nejpozději den předem bude 15 minut před začátkem lekce zaslán do mailu kód, jímž by se k ní připojili.

Ve čtvrtek od 17 hodin, dokud to počasí dovolí, bychom se na cvičení pro správnou chůzi scházeli venku, nejspíše ve Stromovce. I zde je nutné přihlášení přes rezervační systém, abychom si mohli potvrdit její konání. Finanční podmínky u této lekci jsou stejné, jak byly uvedeny výše.

Workshopy

U workshopů jsem požádala o výjimku ze zákazu, a proto je zatím ponechávám v Akcích na stránkách v termínech, jak byly naplánované, včetně workshopu v Hradci Králové 23. a 24. října a v Brně 27. a28. listopadu.

Domnívám se totiž, že je zbytečné promarnit nynější útlum nadáváním a čekáním na to, až vše bude zase fungovat normálně. K tomu, abyste věděli, co a jak dělat, jsou workshopy nezbytné. Doufám, že i vládní činitelé pochopí, že podpořit v lidech toho správného ducha je neméně důležité než nepopulární, ale nezbytné restrikce. Zdokonalování vlastní chůze může být přesně tím impulzem, který dá tomuto období jakýs takýs smysl.

Pokud by výjimka nebyla udělena, bude v Akcích vypsán jeden krátký testovací a jeden celodenní workshop, ale bez uvedení data konání. Ti, kteří by o některý z nich projevili zájem, by byli vyrozuměni o vypsání nových termínů, na které by se pak přihlásili znovu a místo na něm by si rezervovali zaplacením zálohy. To se netýká těch, kdo už zálohu poslali a souhlasili s tím, že se převede na jiný termín.

Storno podmínky

Za současné situace pozastavuji samozřejmě platnost storno podmínek, tj. úplné nebo částečné propadnutí zálohy v případě neúčasti na rezervovaném workshopu nebo pozdního odhlášení.

DVD

Ke cvičení můžete využít i DVD se cvičením O-A metodou. Povídání o nich najdete v příslušném sektoru webu, zde chci jen zdůraznit, že zachycují průběžný vývoj cvičení O-A metodou od jeho vzniku v roce 2004 až do doby, kdy bylo vztaženo k chůzi, jak je tomu dnes. Za tyto jeho posuny vděčíme všichni těm, kteří ke mně přicházeli cvičit a s nimiž jsme jedny po druhých odstraňovali chyby v jejich držení těla či pohybu podobně, jako když se z cibule loupají jednotlivé vrstvy slupek. Vzít je jedno po druhém je pro ty, kdo se se cvičením O-A metodou setkají poprvé až nyní, ta nejlepší cesta k tomu, aby až dojdou k poslednímu – Chůzi jako za partesu – byli připraveni ji zvládnout a nasadit na vše předchozí jako třešínku na dort.

Sadu DVD nebudu sice nabízet se slevou, protože bych tím zvýhodnila nové zájemce oproti těm, kteří si ji pořídili dříve, Vy i oni budete však mít slevu 20% na knihu o chůzi, na jejíž dokončení najdu snad nyní tolik potřebný čas.

V Praze dne 10. října 2020

  2 komentáře na “Co se cvičením, když nesmíme cvičit?”

 1. Dobrý den,

  rozumím tomu tak, že ve středu se naše lekce zatím ruší a můžeme se připojit on line? Já bych využila čtvrteční večerní termín, Zdeněk ten ranní. Předpokládám, že nemusíme platit, když máme zaplacené lekce do prosince.

  Děkuju za odpověď
  Lída Jiráčková

  • Dobrý večer, paní Jiráčková,

   právě smolím newslettre, kde bude vše upřesněno. S platbami předpokládáte správně.

   O. Chválová

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..