Sestava č. 2 navazuje na sestavu č. 1, která se cvičí rovněž vleže na zádech a je zaměřena na vyladění poměrů v široce chápané střední části těla. V ní jste si přes pánev propojili  dolní končetiny a bederní část páteře a vyrovnali pravo-levé asymetrie. V sestavě č. 2 přejdeme k rozsáhlejším pohybům dolních končetin. Protahováním zde zkrácených svalů si rozpohybujete více kyčelní klouby.

Navážeme dále na to, co už jste se už dozvěděli o tzv. „chůzových nohou“. Rozvinete si koordinaci svalstva dolních končetin podle pravidel, o nichž jste dosud nejspíše neslyšeli, i když při chůzi mají zásadní vliv na plné využití svalstva všech kloubů dolních končetin. 

Novum této sestavy oproti předchozí je propojení pohybu dolních končetin s pohybem horní části těla.  Využijeme paží, aby nám pomohly zapojit do pohybu celého těla hlavu – nejslabší článek tzv. sedů-lehů – cviků na posilování břišního svalstva. I my ho v této sestavě budeme již posilovat. Navážeme na to, co Vám o něm ukázaly již cviky ze Sestavy č. 1, a zkoordinujeme navíc jejich činnost s aktivitou prsního svalstva. Mají nezastupitelný význam pro rovnováhu svalů na přední a zadní straně trupu a správné rozložení váhy ve stoji na chodidlech.   

V této sestavě nejde však primárně o sílu ani ploché bříško, ale zlepšení poměrů v krční páteři. A to i u těch, kteří mají vadné držení hlavy a příliš prohnutou, zákonitě sesedlou krční páteř. Při pohybu nemůžeme působit zvlášť na zkrácené a oslabené svaly, ale potřebujeme se naučit jak při zvedání hlavy uvolnit ty zkrácené na zadní straně krku.  

Cviky, s nimiž se zde setkáte, pomohou tomu, aby hlava byla na správném místě při běžných pohybech, jako když se obracíme na posteli, sedáme si na ni nebo z ní chceme vstát. To, že zvládnutí této sestavy umožňuje přistoupit i k vydatnějšímu posilování břišního svalstva, je samozřejmé.   

CENA, OBJEDNÁNÍ A DORUČENÍ

V případě zájmu o tuto či kteroukoli jinou sestavu zašlete prosím objednávku na e-mail chuzejelek@seznam.cz. Uveďte v ní své jméno a příjmení, telefon a město.

Cena: 699,- Kč, nyní se slevou 50% za 349,-Kč

Tuto či kteroukoli jinou sestavu můžete objednat jednotlivě. Při objednání všech čtyř dosud zpracovaných sestav (Sada sestav) se poskytuje sleva 20% z celkové částky 1.396 Kč. Zaplatíte tedy jen  1.117 Kč .    

Po obdržení platby na účet 1732308013/3030 Vám zašleme na sestavu/y odkaz a budete se moci dát do cvičení.

Tato i všechny ostatní sestavy jsou nově nahrány i v naší Videoknihovně. Díky ní získáte přístup k veškerému cvičení O-A metodou® i sestavám, které teprve připravujeme. Více viz Videoknihovna – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)

Ochrana osobních údajů – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)      

Upozornění

Poskytovat odkaz na sestavu/y někomu mimo Vaši domácnost je s odvoláním na Autorský zákon (120/2000 Sb.) možné jen s mým souhlasem.