fbpx
/* ]]> */

DVD se cvičením O-A metodou®

 

V současné době si můžete vybrat ze čtyř DVD. Projdete si s nimi stejnou cestou jako ti z našich klientů, kteří s námi cvičí od roku 2004, kdy O-A metoda® vznikla. Stalo se tak vlastně náhodnou inovací české zdravotní tělesné výchovy. Zdravotní účinky na některé z účastníků nové lekce byly však již po první lekci tak výrazné, že mne to přimělo zamyslet se nad tím, co to způsobilo. Ukázalo, že za ním stojí uvolnění svalstva celého těla, kterého se dosáhlo vykyvováním paží při rytmickém přenášení váhy. To první se dnes nazývá oscilačním momentem cvičení O-A metodou®, to druhé jejím antigravitačním momentem. Abych přiblížila spojený účinek těchto dvou momentů oscilačně-antigravitačního způsobu pohybování, dostalo cvičení O-A metodou® hned na počátku též populárního názvu – Kocouří cviky. Má navodit představu pohybu našich čtyřnohých přátel, kteří od lenivě uvolněného pohybu přejdou bez sebemenších problémů k hbitému, velmi efektivnímu pohybu. Nás jako vzpřímené bytosti učí tato metoda pohybovat se uvolněně a držet se při tom stále krásně zpříma. Oscilační moment napomáhá uvolnění všeho, co je v našem těle ztuhlé – a to jsou svaly i kostra – to druhé aktivizuje svaly plosek nohou, které nesou v klidovém postoji váhu celého těla, přenášení váhy, které je základem chůze, je však mění v dirigenty veškerého hlubokého svalstva od paty až k hlavě.

Každé z DVD zachycuje některou z fází, která přispěla k přeměně cvičení O-A metodou® ve cvičení pro správnou chůzi. Každé z DVD přináší zhruba hodinové cvičení k procvičení tzv. problémových části těla.

DVD Kocouří cviky I

vás naučí uvolnit ve stoji a rozhýbat vše, co je ve vašem těle ztuhlé. V nízkých polohách budeme dále pracovat na odstranění svalových dysbalancí v horní i spodní části trupu – tedy protahovat zkrácené svaly v hrudní, krční , bederní a kyčelní oblasti a zcela základními cviky posilovat ty oslabené.

Rok vydání: 2005, cena DVD 250 Kč

DVD Kocouří cviky II

Ve stejném duchu pokračujeme i na DVD Kocouří cviky II, pouze s tím rozdílem, že přenášení váhy je zde přeneseno z pravolevého směru již i do předozadního – tedy blíže k chůzi – a že cviky pro posílení oslabených svalů jsou o něco intenzivnější než u prvního DVD. Je na něm využito i jiných cvičebních poloh. Druhá stopa tohoto DVD zachycuje cvičení s jednotlivými klienty zaměřené na odstranění pro ně typických zvláštností. Jednak rozšiřuje zásobník cvičení a možná najdete to, co pomůže i vám.

Rok vydání: 2010, cena DVD 300 Kč

DVD Pohyb vsedě

přináší 130 minut cvičení na židli uspořádaného do 5 kapitol. První dvě jsou natočeny s ultraseniory – lidmi z jednoho pražského domu seniorů, kteří jinak než na židli cvičit nemohli. Vděčím jim za základ Pohybu vsedě, z nichž dnes vycházím i u podstatně mladších cvičenců a cíleně využívám při odstrańování zdravotních potíží v oblasti krční a hrudní páteře, v oblasti beder a nácviku tzv. chůzových nohou.

Rok vydání: 2013, cena DVD 250 Kč

DVD Chůze jako z partesu

Již z názvu tohoto DVD je zřejmé, že se plně věnuje chůzi. Představuje ji však formou základních prvků, z nichž se skládá chůze a které nacvičujeme nejen ve stoji, ale i na židli a vleže. I s tímto DVD si procvičíte tedy celé tělo. Dozvíte se na něm, jak důležité je jejich zvládnutí pro celkové držení těla, zvláště hlavy a pánve. Každý blok cvičení je uveden komentářem, ve kterém vysvětluji význam daného prvku. DVD je doplněno brožurou, v níž je shrnuta problematika chůze.

Rok vydání: 2015, cena DVD 350 Kč

Objednání a expedice

DVD si můžete objednat jednotlivě za ceny uvedené výše pro každé z nich. Při zaslání na dobírku se připočítává balné a poštovné ve výši 130 Kč.

Při objednání 3 DVD se poštovné neplatí.

Na sadu všech 4 DVD je sleva 33%, cena 800 Kč

  Objednat si DVD

  Tučně zvýrazněné položky formuláře je nutno vyplnit

  Vaše jméno

  Vaše příjmení

  Váš email

  Vaše adresa

  Váš telefon

  Kocouří cviky 1      
  Kocouří cviky 2      
  Pohyb vsedě          
  Chůze jako z partesu 

  Chcete nám něco vzkázat?

  Odesláním objednávky vyjadřujete souhlas se zpracováním vašich osobních údajů: Ochrana osobních údajů – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)