fbpx
/* ]]> */

Workshop Tajemství správné chůze

 

POTŘEBUJEME SE UČIT CHŮZI, KDYŽ „UMÍME“ CHODIT?

Chodit „umí“ skutečně každý. Skoro každého bolí  také záda nebo klouby. Tyto potíže, jak známo, se s věkem stupňují a dokáží pěkně znepříjemnit život. Nic z toho nemusí být, když se NAUČÍTE CHODIT TAK, abyste se každým krokem odlehčili od váhy vlastního těla. Spraví se tím držení těla, zastaví se proces sesedání páteře a vysychání meziobratlových plotének, přestanou se vymílat kloubní chrupavky, rozvíjet artrózy na obratlích a kolenních a kyčelních kloubech, rozhýbáte si ramena a přestane vás trápit krční páteř. 

  • Chůze se nezlepší sama od sebe tím, že začnete více chodit. I pro chůzi totiž platí, že čím kdo zachází, tím také schází
  • Pokud nechodíte správně, může se po čase obrátit proti Vám, že jste nevěnovali pozornost tomu, jestli chodíte správně.       
  • Proto je dobré vědět, v čem spočívá správná chůze.   
  • Chůzi ovlivňuje negativně vše, co v našem těle nefunguje, jak má. Když víte, co to je právě u Vás, cvičení pro správnou chůzi Vám pomůže zlepšit i to. Zbavíte se díky tomu často letitých zdravotních potíží, na které nic ne a ne zabrat.   
  • Lidé většinou nevědí, že existují různé typy chůze. Mnohé zdravotní potíže vznikají proto, že nevyužíváme ten správný. 
  • Stojí za to si vyjasnit, který to je, abyste nenaletěli někomu z těch, kteří radí jak si zlepšit chůzi, nevědomky však o ní šíří mýty. Více o chůzi se dočtete zde: : Chůze – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)
  • Mýtus poznáte na první pohled podle toho, že působí nepřirozeně a nerespektuje přirozenou dynamiku chůze.

Paní Vlaďka, jejíž celoživotní příběh držení těla můžete vyčíst z obrázku níže, vděčí za mimořádné zlepšení držení těla a svého zdravotního stavu cvičení O-A metodou® v jeho současné podobě jako cvičení pro správnou chůzi.    

Paní Vlaďka přitom rozhodně nepatří k těm, kdo by předtím špatné držení těla podceňoval a spoléhal jen na lékaře. 

Se správnou chůzí a cvičením pro správnou chůzi se můžete seznámit na workshopech Tajemství správné chůze. Zajíždím s nimi do větších měst po celé republice, abyste se za mnou nemuseli trmácet do Prahy.     

Na workshopu Tajemství  správné chůze se dozvíte, v čem je vtip správné – tj. pružné lehké chůze. 

Zjistíte, jaké v chůzi děláte hyby, a naučíte se cviky, které Vám pomohou se jich zbavit. Především se však dozvíte FINTU, která Vám pomůže převést Vaši více či méně chybnou chůzi na správnou – lidsky náležitou. Na to, v čem spočívá, panují dnes velmi rozdílné názory. Workshop je veden tak, aby Vám Vaše tělo samo odpovědělo na to, zda je to chůze kyčelní, kotníková, lví nebo jakákoli jiná. Více k problematice chůze se dočtete např. zde: Chůze – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)   

Chůze je pohyb celého těla a působí na všechny problémové části těla najednou. Na workshopu si je projdeme všechny a naučíte se cviky, které Vám pomohou zbavit se chyb i zde. Přinese Vám to úlevu od zdravotních potíží a vytvoří předpoklady pro to, aby se mohla zlepšit i chůze. Na obrázcích níže vidíte různé způsoby chůze, ale i to, jak to dopadá, když se o tu svoji  nepostaráme včas.    

Workshop se koná obvykle v sobotu od 9/10 do 17/18 hodin. Nejbližší termíny v roce 2023:                                               

 OSTRAVA 12.8. PRAHA  26. 8.- TŘEBOŇ 16.9. – ÚSTÍ n/L 7.10. – HRADEC Král. 28.10 – BRNO 4.11. – PRAHA 2.12. 

Již při rezervaci místa na workshopu ode mne dostanete BONUS ZDARMA – Sestavu pro kyčle-pánev-bedra. 

Objednání workshopu

Místo na workshopu si můžete rezervovat na e-mailové adrese chuzejelek@seznam.cz .

V objednávce prosím uveďte

  1. JMÉNO, PŘÍJMENÍ, TELEFON A  POŠTOVNÍ ADRESU včetně PSČ a
  2. DATUM A MÍSTO konání workshopu, kterého se chcete zúčastnit.  

CENA WORKSHOPU

1.897 Kč ( sleva 20% pro mládež do 19-i let, zájemce 65+ a více osob přihlášených společně)

Jakmile obdržíte e-mail s potvrzením, že je na workshopu volné místo, budete požádáni o zaslání nevratné rezervační zálohy 1.000 Kč. Doplatek workshopu se zasílá nejpozději 3 dny před jeho konáním.  

Těším se na setkání s Vámi a společnou práci na zlepšení Vaší chůze, držení těla a pohybu vůbec.

PaedDr. Olga Chválová, CSc.  

Ochrana osobních údajů – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)