fbpx
/* ]]> */

Workshop Tajemství správné chůze

 

POTŘEBUJEME SE UČIT CHŮZI, KDYŽ „UMÍME“ CHODIT?

Chodit „umí“ skutečně každý. Skoro každého bolí ale také záda nebo klouby. Tyto potíže, jak známo, se s věkem stupňují a dokáží pěkně znepříjemnit život. Nic z toho nemusí být, když se NAUČÍTE CHODIT TAK, abyste se každým krokem odlehčili od váhy vlastního těla. Spraví se držení těla, zastaví se proces sesedání páteře a vysychání meziobratlových plotének, přestanou se vymílat kloubní chrupavky, rozvíjet artrózy na obratlích a kolenních a kyčelních kloubech, rozhýbáte si ramena a přestane vás trápit krční páteř. 

Paní Vlaďka, jejíž celoživotní příběh držení těla můžete vyčíst z obrázku níže, vděčí za mimořádné zlepšení držení těla a svého zdravotního stavu třem vlastnostem cvičení O-A metodou®:

 1. Tomu, že oba její klíčové momenty  – oscilační a antigravitační – učí pohybovat se nanejvýš šetrně, uvolněně a  přitom naprosto správně.
 2. Tomu, že cvičení O-A metodou® důsledně zohledňuje, jak potřebujeme, aby tělo pracovalo při chůzi
 3. Tomu, že při něm nikoho nenecháme dělat něco špatně. O to se sice snaží každé cvičení – většinou však nastavením domněle správného držení těla. Z  poslední fotografie paní Vlaďky poznáte i jako laici, že co je třeba zlepšit, je celkový postoj. A to není možné jinak, než že tělo ve stoji rozpohybujeme a při tom již správně provedeným pohybem působíme cíleně na chyby, které vidíme v držení těla.    

Paní Vlaďka přitom rozhodně nepatří k těm, kdo by původně špatné držení těla podceňoval a spoléhal jen na lékaře. 

 

Lidí, kteří mají stejně těžký úděl, jaký měla do určité doby i paní Vlaďka, není právě málo. Cvičení O-A metodou® může pomoci i jim.  Jednou z možností, zvláště pro ty, kteří nemohou docházet na pravidelné lekce vedené v tomto druhu cvičení vyškolenými instruktory, jsou workshopy pro správnou chůzi, s nimiž zajíždím do větších měst po celé republice.    

Na workshopu Tajemství  správné chůze Vám ukážeme, v čem je vtip správné – tj. pružné lehké chůze. 

Zjistíte, jaké v chůzi děláte hyby, a naučíte se cviky, které Vám pomohou se jich zbavit. Především se však dozvíte FINTU, která Vám pomůže převést Vaši více či méně chybnou chůzi na správnou – lidsky náležitou. Na to, v čem spočívá, panují dnes velmi rozdílné názory. Workshop je veden tak, aby Vám Vaše tělo samo odpovědělo na to, zda je to chůze kyčelní, kotníková, lví nebo jakákoli jiná. Více k problematice chůze se dočtete např. zde: Chůze – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)   

Chůze je pohyb celého těla a působí na všechny problémové části těla najednou. Na workshopu si je projdeme všechny a naučíte se cviky, které Vám pomohou zbavit se chyb i zde. Přinese Vám to úlevu od zdravotních potíží a vytvoří předpoklady pro to, aby se mohla zlepšit i chůze. Na obrázcích níže vidíte různé způsoby chůze, ale i to, jak to dopadá, když se o tu svoji  nepostaráme včas.    

Workshop se obvykle koná v sobotu od 9/10 do 17/18 hodin. Budou se konat v těchto městech:                                                 

NÁCHOD  1. dubna OLOMOUC  20. května – PRAHA  27. května 

 • Chůze se nezlepší sama od sebe tím, že začnete více chodit. I pro chůzi totiž platí, že čím kdo zachází, tím také schází
 • Pokud nechodíte správně, může se po čase obrátit proti Vám, že jste nevěnovali pozornost tomu, jak chodíte.      
 • Proto je dobré vědět, v čem spočívá správná chůze.   
 • Chůzi ovlivňuje negativně vše, co v našem těle nefunguje, jak má. Když víte, co to je právě u Vás, cvičení pro správnou chůzi Vám pomůže zlepšit i to. Zbavíte se díky tomu často letitých zdravotních potíží, na které nic ne a ne zabrat.   
 • Lidé většinou nevědí, že existují různé typy chůze. Mnohé zdravotní potíže vznikají proto, že nevyužíváme ten správný. 
 • Stojí za to si vyjasnit, který to je, abyste nenaletěli někomu z těch, kteří radí jak si zlepšit chůzi, nevědomky však o ní šíří mýty – zavádějící doporučení. 
 • Mýtus poznáte na první pohled podle toho, že působí nepřirozeně a nerespektuje přirozenou dynamiku chůze.

Již při rezervaci místa na workshopu ode mne dostanete BONUS ZDARMA – Sestavu pro kyčle-pánev-bedra. 

Chcete se přihlásit na workshop ?

1.Vyplňte objednávkový formulář níže.

Do poznámky v objednávce nezapomeňte uvést datum a místo konání workshopu, o který máte zájem.

2. Jakmile obdržíte e -mail s potvrzením Vaší předběžné rezervace, pošlete prosím na č. ú. 173 230 8013/3030 rezervační zálohu 1.000 Kč. Doplatek workshopu se zasílá nejpozději 3 dny před jeho konáním.  

CENA WORKSHOPU: 1.990 Kč ( mládeži do 19-i let, seniorům 65+ a více zájemcům přihlášeným najednou se poskytuje sleva 20%).

Těším se na setkání s Vámi a společnou práci na zlepšení Vaší chůze, držení těla a pohybu vůbec.

  Objednat Workshop

  Tučně zvýrazněné položky formuláře je nutno vyplnit

  Odesláním objednávky vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.  Ochrana osobních údajů – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)