POTŘEBUJEME SE UČIT CHŮZI, KDYŽ „UMÍME“ CHODIT?

Chodit „umí“ skutečně každý. Skoro každého bolí  také záda nebo klouby. Tyto potíže, jak známo, se s věkem stupňují a dokáží pěkně znepříjemnit život. Nic z toho nemusí být, když se NAUČÍTE CHODIT TAK, abyste se každým krokem odlehčili od váhy vlastního těla. Spraví se tím držení těla, zastaví se proces sesedání páteře a vysychání meziobratlových plotének či propad nožní klenby, přestanou se vymílat kloubní chrupavky, rozvíjet artrózy na obratlích, kolenních a kyčelních kloubech, rozhýbáte si ramena a přestane vás trápit krční páteř. 

 • Chůze se nezlepší sama od sebe tím, že začnete více chodit. I pro chůzi totiž platí, že čím kdo zachází, tím také schází
 • Pokud nechodíte správně, může se po čase obrátit proti Vám, že jste nevěnovali pozornost tomu, jestli chodíte správně.       
 • Proto je dobré vědět, v čem spočívá správná chůze.   
 • Chůzi ovlivňuje negativně vše, co v našem těle nefunguje, jak má. Když víte, co to je právě u Vás, cvičení pro správnou chůzi Vám pomůže zlepšit i to. Zbavíte se díky tomu často letitých zdravotních potíží, na které nic ne a ne zabrat.   
 • Lidé většinou nevědí, že existují různé typy chůze. Mnohé zdravotní potíže vznikají proto, že nevyužíváme ten správný. 
 • Stojí za to si vyjasnit, který to je, abyste v dobře víře neskočili na lep nějakému mýtu. Více o chůzi se dočtete zde: : Chůze – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)
 • Mýtus poznáte na první pohled podle toho, že působí nepřirozeně a/nebo nerespektuje přirozenou dynamiku chůze.

Paní Vlaďka, jejíž celoživotní příběh držení těla můžete vyčíst z obrázku níže, vděčí za mimořádné zlepšení držení těla a svého zdravotního stavu cvičení O-A metodou® v jeho současné podobě jako cvičení pro správnou chůzi. Právě to, že se při cvičení zohledňuje to, jak má tělo pracovat při chůzi, jí nejen pomohlo zbavit se zdravotních potíží, ale promítlo se i do jejího současného držení těla.          

Paní Vlaďka přitom rozhodně nepatří k těm, kdo by předtím špatné držení těla podceňoval a spoléhal jen na lékaře. 

 

Se správnou chůzí a cvičením pro správnou chůzi se můžete seznámit na workshopech Tajemství správné chůze. Využijte toho, že s nimi zajíždím i do větších měst po celé republice a nemusíte se trmácet do Prahy.      

 

Termíny workshopů v I. pololetí roku 2024 

BRNO 27. dubna, PRAHA  25. května, OSTRAVA 20. července nebo 24.srpna

 

Na workshopu Tajemství  správné chůze se dozvíte, v čem je vtip správné – tj. pružné lehké chůze. 

 • Zjistíte, jaké v chůzi děláte chyby
 • Naučíte se cviky, které Vám pomohou se jich zbavit.
 • Chůze je pohyb celého těla a působí na všechny problémové části těla najednou. Na workshopu si je projdeme všechny a naučíte se cviky, které Vám pomohou zbavit se chyb i zde. Přinese Vám to úlevu od zdravotních potíží a vytvoří předpoklady pro to, aby se mohla zlepšit i chůze.
 • Především se však dozvíte FINTU, která Vám pomůže převést Vaši více či méně chybnou chůzi na správnou = lidsky náležitou.

Na to, v čem spočívá, panují dnes velmi rozdílné názory. Workshop je veden tak, aby Vám Vaše tělo samo odpovědělo na to, zda je to chůze kyčelní, kotníková, lví nebo jakákoli jiná. Více k problematice chůze se dočtete např. zde: Chůze – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)   

Níže vidíte různé způsoby chůze, ale i to, jak to dopadá, když se o tu svoji  nepostaráme včas.    

Je opravdu důležité vědět, jak se chodí správně a čeho byste se ve vlastním zájmu měli rozhodně vyvarovat. 

Přijďte na workshop již se zdravými bedry.

Pomůže Vám v tom BONUS ZDARMA – Sestava pro kyčle-pánev-bedra. Odkaz na ni Vám pošlu již při rezervaci místa na workshopu. 

Cena workshopu: 1.897 Kč ( sleva 20% pro mládež do 19-i let, zájemce 65+ a více osob přihlášených společně). Nevratná rezervační záloha 897 Kč. 
 
Těším se na setkání s Vámi a společnou práci na zlepšení Vaší chůze, držení těla a pohybu vůbec.

   PaedDr. Olga Chválová, CSc.  

  Objednat se na akci

  Tučně zvýrazněné položky formuláře je nutno vyplnit

  Vaše jméno

  Vaše příjmení

  Váš email

  Váš telefon

  Počet osob

  Chcete nám něco vzkázat?

   Obchodní podmínky – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)

  Zásady ochrany osobních údajů – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)