fbpx

Workshopy pro správnou chůzi

 

aneb POTŘEBUJEME SE UČIT CHŮZI, KDYŽ „UMÍME“ CHODIT?

Chodit „umí“ skutečně každý. Skoro každého bolí ale také záda nebo klouby. Tyto potíže, jak známo, se s věkem stupńují a dokáží pěkně znepříjemnit život. Nic z toho nemusí být, když se NAUČÍTE CHODIT TAK, abyste se každým krokem odlehčili od váhy vlastního těla. Zastaví to proces sesedání páteře a vysychání meziobratlových plotének, přestanou se vymílat kloubní chrupavky, rozvíjet artrózy na obratlích a kolenních a kyčelních kloubech a deformovat prsty nohou.

A právě to – chodit pružně a lehce – vás naučíme na workshopu pro správnou chůzi.

Společně zjistíme, jaké děláte chyby v chůzi a naučíte se cviky, které vám pomohou je odstranit. Chůze je pohyb celého těla a jeho součástí je uvolněný pohyb paží. Zlepšení chůze pomáhá proto též s problémy s krční páteří a rameny a rozpohybuje ztuhlou páteř.

Chůze – ta správná – je nejlepší každodenní cvičení. Paní Vlaďce se rozhodně vyplatilo dát si ji do pořádku.

Výměna kloubu ji sice zbavila potíží s kolenem, nezabránila však pokračujícímu sesedání páteře. Chronické bolesti od ztuhlé šíje vyústily nejprve v časté migrény, za čas se přidaly vážné motolice. Fyzioterapie nepřinášela už dávno úlevu na více než pár dnů, nejvýše týdnů. Když začala cvičit, všechny tyto zdravotní potíže vymizely během půl roku a už 10 let o nich neví. Proč by také měla, když má dnes takto perfektní držení těla a postoj dokonale uzpůsobeným chůzi?

Více o problematice chůze se dočtete např. zde: Chůze – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)

Můžete si vybrat ze 2 druhů workshopů

  1. Kratšího informativního workshopu Otestuj si svoji chůzi, pokud si jen chcete zjistit, jak na tom jste s chůzí a v čem spočívá ta správná.
  2. Celodenního workshopu Tajemství správné chůze, pokud se chcete dopátrat toho, jak vaše zdravotní potíže souvisí s chůzí a jak vám zlepšení chůze může pomoci se jich zbavit nebo je alespoń zmírnit.

Termíny workshopů září až prosinec 2021 a kde se budou konat

Dá se chůze zlepšit? K čemu workshop?