fbpx
/* ]]> */

Workshopy pro správnou chůzi

 

POTŘEBUJEME SE UČIT CHŮZI, KDYŽ „UMÍME“ CHODIT?

Chodit „umí“ skutečně každý. Skoro každého bolí ale také záda nebo klouby. Tyto potíže, jak známo, se s věkem stupňují a dokáží pěkně znepříjemnit život. Nic z toho nemusí být, když se NAUČÍTE CHODIT TAK, abyste se každým krokem odlehčili od váhy vlastního těla. Zastaví to proces sesedání páteře a vysychání meziobratlových plotének, přestanou se vymílat kloubní chrupavky, rozvíjet artrózy na obratlích a kolenních a kyčelních kloubech, rozhýbáte si ramena a přestane vás trápit krční páteř. 

A právě to – chodit pružně a lehce – vás naučíme na workshopu pro správnou chůzi. Zjistíte, jaké v ní děláte chyby, a naučíte se cviky, které vám pomohou se jich zbavit. Především se však dozvíte fintu, která Vám pomůže převést svoji navyklou chůzi na správnou – lidsky náležitou. Na to, v čem spočívá, panují dnes velmi rozdílné názory. Workshop vedeme tak, aby Vám Vaše tělo samo odpovědělo na to, zda je to kotníková chůze, s níž se na něm seznámíte. 

Chůze je pohyb celého těla a působí proto na všechny problémové části těla najednou. Na workshopu se ukáže, jaké nedostatky v jednotlivých částech těla brání tomu, aby se chůze mohla rozvinout jak náleží. Proto si je zde pečlivě procházíme a zjišťujeme, jaké to jsou právě u vás. Seznámíte se díky tomu se cviky, které vám přinesou úlevu od zdravotních potíží a pomohou zlepšit chůzi tak, aby na ně i po workshopu působila každodenním chozením jako očistný gejzír.  

Nebudeme vás tedy učit ani došlapovat „správně“ na patu ani na špičku. V tom to opravdu není. Rovnováha při chůzi vyžaduje jediné – pevný, současně však dobře odpružený došlap. A k tomu je třeba, aby pružné bylo celé tělo a každá jeho část byla právě tak pohyblivá, jak vyžaduje chůze. Soubor postupů a cviků, které vás k tomu přivedou, nazýváme proto CVIČENÍM PRO SPRÁVNOU CHŮZI.  

O problematice chůze se dočtete např. zde: Chůze – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)

Můžete si vybrat ze 2 druhů workshopů

  1. Kratšího informativního workshopu Otestuj si svoji chůzi, pokud si jen chcete zjistit, jak na tom jste s chůzí a v čem spočívá ta správná. Tyto workshopy nepořádáme v současné době samostatně.  Úlohu testovacího workshopu plní nově dopolední část celodenního workshopu. Pokud se rozhodnete absolvovat workshop celý, bude Vám to umožněno.           
  2.  Celodenního workshopu Tajemství správné chůze, pokud se chcete dopátrat toho, jak vaše zdravotní potíže souvisí s chůzí a jak vám cvičení pro správnou chůzi pomůže se jich zbavit nebo je alespoń zmírnit (obvykle v sobotu od 9/10 do 17/18 hodin).                                                                                                                                                                                                

Termíny workshopů pro správnou chůzi pro září  – říjen 2022 a kde se budou konat

Chcete se přihlásit na workshop ?

1.Vyplňte objednávkový formulář níže. Do poznámky nezapomeňte uvést druh workshopu, termín a místo jeho konání dle rozpisu výše.  Do poznámky v objednávce nezapomeňte prosím uvést datum a místo konání workshopu, o který máte zájem.  

2. Jakmile obdržíte e -mail s potvrzením Vaší předběžné rezervace a pokyny k organizaci, pošlete prosím na č. ú. 173 230 8013/3030 rezervační zálohu 500 Kč. 

Cena testovacího workshopu činí od 1. září 2022  990 Kč, celodenního  1.990 Kč ( mladistvým do 19-i let, studentům, seniorům a více zájemcům přihlášeným najednou se poskytuje sleva 20%).

Pokud o to účastníci workshopu projeví zájem, můžeme se po čase sejít v jejich městě na konzultační semináři, de se zkontroluje, jak si po workshopu vedou, vychytají se případné chyby a poradíme jim, na co se mají dále zaměřit. 

Těším se na Vaši návštěvu a společnou práci na zlepšení Vaší chůze, držení těla a pohybu vůbec. 

    Objednat Cvičení

    Tučně zvýrazněné položky formuláře je nutno vyplnit