Znepokojuje Vás držení těla Vašeho dítěte a máte strach, aby dobře vyrostlo?  

Pokud jde o držení těla, ta obava je na místě. Informačních technologie dramaticky proměnily způsob života současných generací dětí. Odvedly je od mnoha dříve běžně využívaných příležitostí ke spontánnímu pohybu, který má pro zdravý vývoj dítěte v prvních letech života zásadní význam. Zatížily je pohybovými  návyky, které  mohou přerůst ve dříve vzácné vady držení těla, jehož zafixování je poukázkou na  vážné celoživotní zdravotní problémy.   

Když se na tyto jevy zareaguje vhodným způsobem a včas, je možné dosáhnout souladu mezi novým způsobem života a zdravým růstem. Předpokladem je ovšem aktivní účast rodičů. Pouhé napomínání, aby dítě sedělo nebo dělalo správně něco jiného, samo o sobě nestačí. Je třeba umět dítěti poradit, co a jak pro to mají udělat. „Narovnej se“ je sice logická reakce na to, co je zřejmé na první pohled, nikoli však zadání pro mozek změnit, co dítě neumí zprvu jinak než špatně. Bez správného vedení si mozek vypomůže obvykle náhradním, pro něj nejjednodušším, rovněž však nesprávným způsobem, čímže prvotní špatný návyk propíše do veškerého pohybu a ve svých důsledcích to situaci zhorší, místo aby ji zlepšilo.     

 

1. Konzultační seminář pro rodiče s dítětem 

Seminář trvá zhruba 3 hodiny a je určen vlastně dětem. Za přihlížení rodičů se na něm pokusíme najít pro každé zúčastněné dítě postup,  který mu pomůže zbavit se zlozvyků, které narušují jeho pohybový vývoj a držení těla. Seminář je veden maximálně komunikativní formou a rodiče si mohou vše natáčet i sami zkoušet. Odejdou tedy nejen se cviky, na které pak mohou doma děti odkazovat, případně je s nimi dělat, ale také se znalostí postupů, které vedou k úspěchu.  

Cena: 897 Kč/osobu (druhý z rodičů nebo druhé dítě zdarma)

 

Informační seminář pro rodiče

Tento celodenní seminář se odehrává bez dětí a jeho účelem je zvýšit porozumění rodičů problematice pohybového systému a metod, jakými na něj lze cíleně působit. Vše se vysvětluje pokud možno v návaznosti na to, co si účastníci zkoušejí sami na sobě. Učí se pozorovat a přemýšlet o tom, co vidí u sebe či ostatních,  využívat různých prostředků k nápravě chybného a upevnění toho správného. V nepřítomnosti dětí je možné diskutovat otevřeně o problémech, s jakými se rodiče u nich setkávají, a mohou rovněž čerpat ze zkušeností ostatních rodičů.

Jelikož rodiče mívají se cvičením rozmanité zkušenosti a mohou být zmateni tím, že na některé důležité otázky panují rozdílné názory, na semináři se zcela určitě dostaneme i k tomu, abychom si vše vyzkoušeli a důkladně vysvětlili.    

 Cena: 1.897 Kč/osobu (v případě zájmu druhého rodiče o účast – sleva 50%)

 

Kdy a kde se semináře konají

Ostrava (11. – 13.8.), Praha (25. -27.8), Třeboň (15. – 17.9), Ústí nad Labem (7.-9.10.), Hradec Králové (27. – 29.10.) Brno (3. – 5.11), Praha (1.-3.12.)

Konzultační seminář pro rodiče s dítětem:   vždy v pátek od 16 do 19 hodin

Instruktážní seminář pro rodiče:                    vždy v neděli od 10 do 18 hodin

Poznámka

V sobotu mezi semináři se v každém z těchto měst koná též workshop Tajemství správné chůze (nový název FINTA na správnou chůzi). Pokud by měl někdo zájem zúčastnit se v daném městě  všech těchto víkendových akcí – workshop a oba semináře, bude mít Instruktážní seminář zdarma

 

Přihlášení 

V případě zájmu o některý z těchto seminářů se přihlaste e-mailem na chuzejelek@seznam.cz.  Uveďte své jméno  a příjmení a dalších osob, které případně přijdou s Vámi, u dítěte rovněž jeho VĚK.   

 

Platba 

Seminář se hradí na účet č. 173 230 8013 / 3030 na základě výzvy až po potvrzení, že místo pro Vás je rezervováno.   

 

Ochrana osobních údajů:  Obchodní podmínky – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)