fbpx

Vícedenní soustředění a pobyty

 

Tento typ akcí je důležitou součástí procesu vyrovnávání odchylek a poruch, na které cíleně působíme na pravidelných lekcích cvičení O-A metodou® . Účinek těchto akcí se projeví zpravidla skokovým zlepšením  celkového stavu pohybového systému , neboť cvičení každý den pobytu ráno a v podvečer dodá mozku v krátkých intervalech velmi koncentrovanou informaci o tom, jak je třeba, aby řídil pohyb. Představa správného provedení pohybu se zpřesńuje s tím, jak ustupují překážky, které na periferii brání tomu, aby pohyb mohl proběhnout, jak náleží. A tento proces se na vícedenních akcích pochopitelně urychlí.

Program vícedenních pobytů bývá doplněn masáží, návštěvou bazénu nebo aktivitami, které umožňuje tělocvična či ubytovací zařízení, jichž právě využíváme. Můžete se tak dostat k  výjížďkám na koních, cvičení na trampolínkách či welness.

Pro konání vícedenních akcí vybíráme atraktivní lokality, ať už městské nebo přírodní,  takže efekt cvičení je podpořen odreagováním od každodenního shonu a příjemnou atmosférou ve společnosti podobně naleděných lidí. Lokality jako Pec pod Sněžkou, Kroměříž, Třeboň, Ardšpach, Telč mají půvab samy o sobě u umožńují spojit příjemné s užitečným.

Pro ty, kdo nemohou docházet na pravidelné lekce nebo si cvičí samostatně podle DVD, jsou vícedenní pobyty ideální příležitostí k tomu, aby se seznámili s principy cvičení O-A metodou®  nebo si ověřili  si, že cvičí správně. Načerpají na nich vždy novou inspiraci, neboť toto cvičení, stejně jako ti, kdo mu propadli, jde neustále mílovými kroky kupředu. Živé cvičení probíhá kromě toho jinak, než je možné zachytit na DVD, neboť se můžeme věnovat tomu, co právě potřebují přítomní účastníci.