fbpx
/* ]]> */

 
Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Jarní kurz Pohybu vsedě

5. ledna @ 16:30 - 25. března @ 17:30

2390Kč

Pohyb vsedě je specifická aplikace  cvičení O-A metodou® na židli, u židle, s využitím židle apod

Pohyb vsedě je natolik důležitá složka zdravotního cvičení, že ho vedle správného držení těla a chůze považujeme za součást Základu zdravého pohybu.  Pohyb vsedě zařazujeme proto do všech lekcí a cíleně využíváme při řešení zdravotních potíží, zejména v oblasti krční a bederní páteře. Vzhledem k tomu, že toho, čemu je třeba se vsedě naučit a dobře si to upevnit, je opravdu hodně – a pro někoho je Pohyb vsedě dokonce tím, čím je vhodné při cvičení začít  – pořádáme tříměsíční kurzy s tímto zaměřením.   

Komu je kurz určen?

Kurz je vhodný pro ženy i muže jakéhokoli věku. Zvláště pak těm, kteří těžce snáší sedavé zaměstnání, trpí potížemi v bederní a krční oblasti páteře, mají větší nadváhu nebo velké potíže s chůzí. 

Na kurz můžete přijít i s většími dětmi, o něž si děláte starosti kvůli jejich držení těla a zlozvykům při učení a zábavě u počítače. Na těchto fotografiích vidíte, že důvody pro to, aby se přiučily Základům zdravého pohybu vsedě na židli jsou velice pádné.

  

Co Vám kurz přinese?

10 – 13 lekcí kurzu Pohybu vsedě Vám umožní seznámit se  se zásadami a pravidly Pohybu vsedě, vhodnými polohami při práci vsedě, správným způsobem vstávání ze židle a usedání. Na židli nacvičujeme v odlehčení též „chůzové nohy“ a vše, co Vám umožní pokročit ke cvičení ve stoji a zlepšení chůze. Kurz Vám pomůže zmírnit potíže v oblasti šíje a ramen, hrudní a bederní páteře a pomůže i všem kloubů dolních končetin. 

Maximální počet účastníků je 10 osob. 

Lekce pro dospělé se konají vždy ve čtvrtek od 16:30 do 17:30 hod.  Termím lekce pro ty, kdo chtějí chodit na kurz kvůli správnému sezení dětí (věk 10 – 15), se dohodne se zájemci o tento kurz. Dospělí a děti budou cvičit společně.       

Kurz Pohybu vsedě se koná ve studiu Flame dance, Sokolovská 22, Praha 8. Kurzy probíhají v těchto cyklech: 

podzimní (září – prosinec),  zimní (leden – březen), jarní (duben – červen) a prázdninový (polovina července – polovina září).  

Pokud je pro Vás místo konání kurzu v Praze příliš z ruky, můžete využít DVD Pohyb vsedě nebo Videoknihovny, v níž rovněž najdete bohatý zásobník cviků na židli různé obtížnosti.    

Cena jarního kurzu Pohybu vsedě 2023  (13 lekcí): 2.370 Kč.    

Lekce, které případně zameškáte, si můžete nahradit do konce srpna na na kterékoli mé lekci seniorů (úterý 8:45).  

 

  Objednat se na akci

  Tučně zvýrazněné položky formuláře je nutno vyplnit

  Vaše jméno

  Vaše příjmení

  Váš email

  Váš telefon

  Počet osob

  Chcete nám něco vzkázat?

  Odesláním objednávky vyjadřujete souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Ochrana osobních údajů – Kocouří cviky (kocouricviky.cz)

   

  Místo konání

  Flame dance
  Sokolovská 22
  Praha 8, Praha 108 00 Czech Republic
  Phone
  777030377
  View Místo konání Website

  Pořadatel

  PaedDr. Olga Chválová,CSc.
  Phone
  777030377
  Email
  oametoda@kocouricviky.cz
  View Pořadatel Website

    Bez reakcí na “”

  1. Dobrý den, dočetla jsem se, že toto cvičení O-A metodou je vhodné i vyšší ročníky? Jsem z Brna a ráda bych věděla, zda je takové cvičení i v Brně, zda tu nemáte pobočku.

  2. Dobrý den, dočetla jsem se, že toto cvičení O-A metodou je vhodné i pro vyšší ročníky? Jsem z Brna a ráda bych věděla, zda je možné takové cvičení navštěvovat i v Brně, zda tu nemáte pobočku.

   • Dobrý den, paní Totusková, právě jsem zveřejnila na stránkác informaci k semináři o cvičení O-A metodou, který se bude konat v Brně 25. dubna od 10 do 13 hodin v Dmě sportu ČASPV. Srdečně Vás zvu. Olga Chválová

  3. Zkouška

  4. Vážení „zájemci“ o cvičení OA-Kocouří cviky.
   Neváhejte, já sama mohu tuto metodu paní PaedDr. Olgy Chválové, Csc vřele doporučit!
   Vím velice dobře o čem mluvím. Již měsíc jsem v „péči“ paní doktorky a pociťují značnou úlevu s mými „chronickými“ bolestmi celého pohybového aparátu!
   Je mi 74 let a prošla jsem od neustálého polykání prášků, injekcemi, rehabilitacemi ….
   To vše pomáhá „na chvili“ a potíže se postupně s věkem zhoršují.
   Cvičení paní doktorky je zaměřené cíleně na každý problém a zpočátku jde vlastně o to „naučit se správně chodit“ a naučit se používat každý „nefunkční“ sval v těle
   Po měsíci cvičení, kdy jsem zjistila, že vlastně „neumím chodit“, se mě problémy zlepšují!
   Pro ty „chronické“ pacienty (můj případ), se začíná nenásilnou cvičením „Židličky“ a nácviku správně chůze!
   Chci a budu v cvičení pokračovat a věřím, že i svých letech budu moci cvičit i metodu „Kocouří cviky“ a hlavně věřím, že se mých problémy zbavím !!!
   S velkým poděkováním paní doktorce, vděčná pacientka Zdeňka Hofrichterová

  5. […] Pokud vás zajímá, které jsou nejrozšířenější mýty o chůzi, informace k tomu najdete v článcích na našem webu, například zde: Správná chůze může být jen jedna. Je to kyčelní, kotníková nebo lví chůze? – Kocouří…  […]

  Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.