fbpx
/* ]]> */
Čvn 022016
 

Chodíte správně?

Pokud na tuto otázku odpovíte nevím, bude nejlepší si ujasnit, jak na tom s chůzí vlastně jste. Nabízíme vám hned několik možností. Seminář Dokonalý pohyb pro každý den, kde se dozvíte, v čem spočívá základ zdravého pohybu a co všechno ve svém pohybu si musíte doladit, abyste se zbavili nejrůznějších zdravotních potíží se zády a klouby nebo jim předešli.

Při potížích s klouby či zády je optimální začít nácvikem správné chůze. Naprostá většina lidí používá totiž kyčelní typ chůze, protože nevědí o její mnohem lepší – kotníkové – variantě.  S takto jasným rozlišením správné a nesprávné chůze se  mimochodem hned tak někde nesetkáte. Je to úplná novinka, kterou přinesla až léta praxe cvičení O-A metodou. Řada odborníků dodnes popisuje chůzi jaklo vykopávání výkročné končetiny vpřed s úderem paty o zem.  Mnoho lidí tak skutečně chodí. Ukazuje se však, že chodit bychom měli úplně jinak.

Nácvik správné chůze se proto stal nedílnou součástí i všech pravidlených lekcí cvičení O-A metodou i vícedenních akcí, které pořádáme. Nyní je kromě toho k dispozici již i DVD Chůze jako z partesu, tkže nikdo nemůže říci, že nemá příležitost se s tou svojí chůzí trochu poprat. Pomůžete tím nejen páteři a kloubům, ale i rovnováze a držení těla.

Chůze je skutečně úžasný a vůbec nejzdravější pohyb – pokud ovšem chodíme správně. 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..