fbpx

 
Načítám Akce

« Všechny Akce

Cvičení on-line a Videoknihovna

15. listopadu - 30. listopadu

Kocouří cviky

V duchu rčení všechno zlé je k něčemu dobré cvičíme nyní on-line. Založili jsme též Videoknihovnu – archiv, pokladnici  a trezor v jednom. Je v ní to nejlepší, co za vzniklo za 16-iletou historii cvičení O-A metodou®.  

Jedno i druhé umožňuje pokračovat v pravidelném cvičení v době, kdy se uzavřely tělocvičny, a můžeme chodit nanejvýš na procházky nebo si trochu zaběhat.   

Vím, že každý má nějakou tu sestavu cvičení, které mu dělá dobře, a čas od času si zacvičí i sám doma. Jenomže cviky, jak jsme je někde pochytili, není totéž co pohyb, který potřebujeme v každodenním životě. A právě jím se zabýváme  ve cvičení O-A metodou®.

O-A metoda®, jak naznačuje již název, není soubor cviků, ale způsob pohybování.  Učíme se při něm pohybovat oscilačně-antigravitačně, tj. tak, abychom byli při pohybu uvolnění – to je v tom to oscilační – a při tom se drželi krásně zpříma – a tomu napomáhá ono antigravitační. 

Lidsky vzpřímený postoj je ze své povahy antigravitační

Náš organismus na to není ale připraven. Nemáme v genech obranné mechanismy vůči setrvalému destruktivními vlivu gravitace. Zatažené břicho a stažené lopatky, když bereme v úvahu jen držení těla, nejsou kromě toho tak docela v souladu s diagonální průběhem svalstva a koordinací jeho činnosti při chůzi a pohybu vůbec. 

Při cvičení O-A metodou®  se nikam nešponujeme, nezatínáme zuby, nedřeme se do úmoru a nic nepředstíráme sobě ani druhým. Nestojíme ale ani na místě – od různých odchylek a poruch, které teprve nám ukáží, jak na tom doopravdy jsme,  směřujeme cílevědomě k ideálnímu držení těla a pohybové dokonalosti.  Pohybovat se uvolněně neznamená být laxní, zpomalený jak film nebo nedbalý. Právě naopak – je to ta nejpřirozenější věc na světě. Není třeba namáhat se tam, kde pohyb probíhá po směru gravitace nebo kde můžeme využít pružnosti tkání, zkoordinovat průběh vlastního pohybu s odpružením, setrvačností či odstředivou silou – to vše jsou momenty, které šetří energii a dodávají pohybu dynamiku, jíž využijeme, když probíhá proti směru gravitace. Pokud Vám cvičení O-A metodou® bude chvílemi připomínat to, jak se pohybují sportovci, nemýlíte se.  To, co dělá ze sportovců mistry světa, přenáší toto cvičení do naprosto základních pohybů, z nichž se skládá ten každodenní každého z nás. Svým původem je to zdravotní cvičení a není náhodu, že díky uvolněnosti vyústilo právě v metodiku správné chůze – antigravitační pohyb par excellence, jemuž vděčíme za svůj vzpřímený postoj.  Chcete-li jej zdokonalit, vyjděte z chůze.  

Jak se přihlásit na cvičení on-line? 

Pokud chcete položit svému pohybu kvalitní základ a přidat se k nám – mistrům každodenního pohybu – stačí se zaregistrovat do našeho rezervačního systému a přihlásit se v rozvrhu na některou ze tří nabízených lekcí. Jsou odstupňované podle náročnosti od zcela základní – Bolesti zad – až po již kondiční Posturální trénink.  Fit- senioři je něco mezi tím – cvičení pro relativně zdatné muže i ženy jakéhokoli věku bez vážnějších zdravotních potíží .

Videoknihovna

má tu výhodu, že se můžete předem podívat, co se bude cvičit, a k tomu, co se Vám osvědčilo,  se kdykoli vrátit. Můžete si v ní vybrat cvičení pro celkové procvičení po ránu,  videa zaměřená právě na ty Vaše slabé články řetězu nebo se s její pomocí vypracovat od koordinačního základu k tomu, co vyžaduje již i určitou obratnost a sílu. Ani tak to ale nebude klasické fitness,  Na prvním místě je pro nás vždy kvalita pohybu a koordinace. Čili to, zda umíme regulovat jeho rychlost, rozsah a zvolit způsob provedení odpovídající situaci, pohotově reagovat na změny, pohybovat se plynule a  zapojit  do pohybu vždy jen ty svaly, které právě stačí k jeho správnému provedení. Právě to jsou totiž vlastnosti efektivního pohybu. Pohybu, u nějž na první pohled poznáte, že je zdravý, protože je krásný. 

Jak se přihlásit do Videoknihovny?

 1. Do Videoknihovny se přihlašuje v rezervačním systému jako na kurz kliknutím na příslušnou nabídku v postranní liště.
 2. Nabídku Videoknihovna najdete ale i v rozvrhu. Pokud na ni kliknete a pošlete nám na účet částku, kterou jste si vybrali podle Ceníku, Videoknihovnu Vám zpřístupníme rovnou a dáme Vám to vědět mailem. 
 3. Třetí možností je  přihlásit se do Videoknihovny přes objednávkový formulář, který vidíte níže. Nezapomeňte uvést do poznámky, na kolik měsíců si ji chcete předplatit. Jakmile spárujeme Vaši objednávku s platbou, vyrozumíme Vás mailem o jejím zpřístupnění. 

Vše o cenových náležitostech se dozvíte v Ceníku na oranžové liště rezervačního systému. Zde jen poznámka, že lekce on-line stojí 90 Kč a cena neomezeného přístupu do placeného sektoru Videoknihovny se odvíjí od délky předplaceného období.

Číslo účtu pro zaslání platby: 173 230 8013 / 3030  

Než se případně odhodláte začít s námi cvičit,, můžete si lekci vyzkoušet. Na první on-line lekci Vám rezervační systém poskytne bonus při registraci. Představu o Videoknihovně poskytuje sektor Instruktážní videa, pro registrované trvale zdarma.  K dispozici jsou zde jednak výuková videa a jednak na ukázku videa se cvičením. 

 

 

  Objednat se na akci

  Tučně zvýrazněné položky formuláře je nutno vyplnit

  Vaše jméno

  Vaše příjmení

  Váš email

  Váš telefon

  Počet osob

  Chcete nám něco vzkázat?

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

     

   

   

   

   

  Podrobnosti

  Zahájení:
  15. listopadu
  Ukončení:
  30. listopadu
  Webová stránka:
  www.kocouricviky.cz

  Pořadatel

  PaedDr. Olga Chválová,CSc.
  Telefon:
  777030377
  Email:
  oametoda@kocouricviky.cz
  Webová stránka:
  kocouricviky

  Místo konání

  Praha
  Sokolovská 22
  Praha 8, Česká republika
  + Google Mapa