Zář 152019
 


Chůze není základní pohyb  lidsky vzpřímeného těla jen proto, že jedině nohy nás mohou donést, kam chceme. Při chůzi -pokud však chodíme správně, a to se o většině lidí rozhodně říci nedá – pracuje svalstvo celého těla právě tak, jak potřebuje páteř.  Kdo trpí potížemi od páteře, proto neprohloupí, když to vezme z gruntu právě od chůze.  To je tedy ten zdravotní důvod, proč se přihlásit na kurz správné chůze – zbavit se zdravotních potíží, které mu otravují život.

Musí si ale nejprve ujasnit, jaký používá typ chůze. Kyčelní je ten problematický, kotníkový ten správný. A to je druhý důvod, proč absolvovat kurz správné chůze a rovnou na něm začít s nápravou nedostatků, které jdou na vrub kyčelní chůzi.


Nový kurz správné chůze začíná 17. září 2019 a probíhá vždy v úterý od 17 hodin ve studiu Flame dance, Sokolovská 22, Praha 8. Přihlásit se můžete zde: http://www.kocouricviky.cz/kontakty/

Je tu ale ještě i další důvod proč vzít chůzi vážně. V lidském mozku není zatím zabudován obranný mechanismus proti destruktivnímu vlivu gravitace. Člověku s veškerým jeho rozumem trvalo tisíce let, než si uvědomil, že něco jako gravitace vůbec existuje. Teď už jde tedy jen o to, jak tuto biologicky významnou informaci vpravit do mozku. A to už bychom nedělali jen kvůli sobě, ale i budoucím svého rodu.

Chůze – samoztřejmě ta správná, kotníková – je tedy něco jako odpalovací rampa do nové fáze lidské evoluce. Fáze, kdy kormidlem vývoje člověka jako živého organismu by byl již rozum. Na rozdíl od nerozumu, s nímž svoji budoucnost vidíme všude jinde než každý sám v sobě.

Zajímavé, že?  


Přihlásit se můžete zde: http://www.kocouricviky.cz/kontakty/


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..