fbpx
/* ]]> */
Bře 212022
 

Paní Vlaďka je živým důkazem toho, že správné držení je takové, které je dokonale přizpůsobeno chůzi. Není jím tedy to, které si „naštelujeme“ v klidovém postoji a upevníme posilováním. Utváří se správně provedeným pohybem. Chůze je z nich ten nejdůležitější. Sesadí totiž dohromady to, co na svém pohybu zlepšíme cvičením v  každé tzv. problémové části těla. Pomůže tomu, abyste se pohybovali uvolněně, mohla se znovu protáčet páteř, uvolnila se ztuhlá ramena a kyčle. Zlepšení práce svalů plosek nohou odlehčí chodidlům od váhy celého těla a vrátí mu ztracenou pružnost.               

Proč paní Vlaďce nepomohlo to, že celý život cvičila, ale až cvičení O-A metodou®?

Důvody jsou tři:

  1. Je to zatím jediné cvičení, které bere v úvahu destruktivní vliv gravitace na vzpřímený organismus.
  2. Oscilace uvolňují velké svaly a antigravitačními  impulzy při nich posilují současně ty svaly, které nás drží zpříma. 
  3. Vše v něm je vztaženo k chůzi (nikoli například ke  středu těla, stažení ramen či lopatek apod.; to jsou jen dílčí aspekty celkového držení těla a i ty ovlivníme nejlépe vhodně voleným pohybem). 

Proto o cvičení O-A metodou® můžeme s klidným svědomím říci, že JE cvičením pro správnou chůzi. 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..